AudioBiznes

Dlaczego książki elektroniczne

 

Choć wiele osób ceni zapach i dotyk drukowanej książki, to jednak najważniejsza w książce jest treść, a cyfrowa forma rozwiązuje wiele problemów czytelnika i stwarza nowe możliwości.  

• Masz mało miejsca na pólkach? Zaoszczędź je. E-booki i audiobooki to pełnowartościowe książki, do których zawsze możesz sięgnąć. Nie zajmują miejsca i nie trzeba ich odkurzać.  

• Wyjeżdżasz? Nie musisz brać ze sobą metra bieżącego książek. Skopiuj pliki na urządzenie mobile i gotowe. Możesz w drodze słuchać audiobooka, usiąść na plaży czy pod gruszą z czytnikiem e-booków, szybko wrócić do lektury podczas podróży pociągiem. Gdzie jeszcze? To już zależy od Ciebie.  

• Znów stoisz w korku – nie trać czasu. Posłuchaj audiobooka. Daj się zainspirować! 

• Dojeżdżasz do pracy komunikacją zbiorową? Czy zdajesz sobie sprawę ile książek możesz przeczytać lub przesłuchać po drodze w ciągu miesiąca? Nie mów, że nie masz czasu na czytanie! Możesz być na bieżąco.  

• Spacer z psem? Dlaczego nie z psem i z audiobookiem? 

• Chcesz szybko wrócić do wysłuchanych w audiobooku treści? Znajdź je z łatwością w e-booku.  

• Chcesz zapoznać się z nowościami, których dotąd nie było na polskim rynku? Poznaj ofertę audiobiznes.pl 

Storytelling, czyli nowoczesna forma komunikacji

Potęga opowieści - Jim Holtje
Źródło materiału: http://www.audiobiznes.pl

Czy godzina godzinie równa?

Źródło materiału: http://www.audiobiznes.pl/news/91/czy-godzina-godzinie-rowna

Współczesna retoryka w komunikacji biznesowej? O sztuce wymowy dzisiaj.

Potęga opowieści - Jim Holtje
Źródło materiału: http://www.audiobiznes.pl

Gdy robisz wszystko inne, byleby nie zacząć robić tego, co powinieneś

Getting Things Done: The Art of Stress-Free Productivity - David Allen
Źródło materiału: http://www.audiobiznes.pl

Pamiętamy opowieści długo po tym, jak teorie zostają zapomniane

Potęga opowieści - Jim Holtje
Źródło materiału: http://www.audiobiznes.pl

Jak przygotować się do prezentacji?

Potęga opowieści - Jim Holtje
Źródło materiału: http://www.audiobiznes.pl

Mówca czy słuchacz?

Słuchacz doskonały - Bernard T. Ferrari
Źródło materiału: http://www.audiobiznes.pl

Opowieści- potęga przemówień!

Reblogowane od gosiak:
Potęga opowieści - Jim Holtje

    Przyznam szczerze, dopiero poznaję sekrety właściwej, efektywnej komunikacji. „Potęga opowieści” Jima Holtjego zaintrygowała mnie samym tytułem. Pierwsza myśl, która zrodziła się w mojej głowie: co książka biznesowa może mieć wspólnego z opowieściami?

    Teraz już wiem, że wiele. Podczas przemówień od prelegenta wymaga się nie tylko elokwencji, znakomitej retoryki, znajomości tematu, ale również kontaktu ze słuchaczami. Natomiast on sam pragnie przekazać swoje słowa tak, by były one zrozumiane i zapamiętane. Autor „Potęgi opowieści”- doświadczony specjalista ds. Public Relations pragnął napisać książkę, która stanie się źródłem pomysłów dla wszystkich tych, którzy poszukują złotego środka w swoich przemówieniach.

    „Potęga opowieści” podzielona jest na dwie części. Pierwsza to krótka instrukcja „Jak używać tej książki”. Druga to zbiór opowieści 31 współczesnych amerykańskich dyrektorów generalnych znanych firm m.in. Steva Jobsa (Apple), Larry Page (Google), Meg Whitman (Ebay) oraz ich przykładowe zastosowania podczas przemówień. Pisząc tę książkę J.Holtje korzystał przede wszystkim z autobiografii bohaterów, dzięki czemu książka zyskała na wiarygodności, a jej bohaterowie dali się poznać od  zwykłej strony- jako ludzie, którzy mimo swojego światowego sukcesu napotykali na swojej drodze porażki i kryzysy, a mimo to dochodzili do wyznaczonych sobie celów.

    Przed każdym rozdziałem wypunktowane są tematy, które porusza dana opowieść. Jak na przykład jedna z sześciu przytoczonych historii Jeffa Bezosa (amazon.com) zatytułowana „Naprawdę chcesz to zrobić?”- porusza problem podejmowania ryzyka, podążania za pasją, dalekowzrocznego myślenia. Pozycja ta w przyjemny i łatwy sposób podpowiada, pobudza wyobraźnię, skłania do refleksji, ale i motywuje.

    Książkę przeczytałam z wielkim zainteresowaniem. Można w niej znaleźć wiele cennych rad. „Potęga opowieści” to pozycja do której na pewno będę powracać ze względu na jej uniwersalność. Nie ma wątpliwości, że Jim Holtje swoją książką potrafi zainspirować. 

Jak słuchać, żeby usłyszeć? Komunikacja w biznesie

Słuchacz doskonały - Bernard T. Ferrari

Liderzy nie gęsi – swój język mają!

Reblogowane od Po drugiej stronie... książki!:
Potęga opowieści - Jim Holtje

Jak za pomocą słów wywrzeć stały wpływ na słuchaczy? Jak sprawić, aby z pozoru nudne przemówienie nabrało koloru i humoru? Czy opowieść w komunikacji biznesowej ma rację bytu? Na te wszystkie pytania – i wiele innych – odpowiada Jim Holtje w swojej nowej książce Potęga opowieści.

        

            Książka Jima Holtje jest zbiorem opowieści wybitnych dyrektorów generalnych. Mogłoby się wydawać, że książka jak każda inna. Jednak ta pozycja to nie tylko ciekawe anegdotki z życia znanych biznesmenów, to także strategia komunikacji biznesowej, z której skorzystać może nie tylko każdy lider, ale zarówno każdy, kto ma ambicje zostać dobrym przywódcą.  Na czym zatem ta strategia polega?

            Opowieść we współczesnym świecie funkcjonuje na wiele sposobów, których nie do końca jesteśmy świadomi. Jednym z nich jest komunikacja biznesowa. Autor Potęgi opowieści pokazuje nam, w jaki sposób zaciekawić słuchacza za pomocą zwykłych opowieści z życia. By ułatwić zadanie liderom, Jim Holtje zebrał ciekawe historie znanych biznesmenów, poukładał je tematycznie i zaproponował, jak użyć ich w praktyce – we własnym przemówieniu. Książka wskazuje także, jak opowiadać własne historie, które posiadają o wiele większą moc niż cudze. W końcu kluczowym słowem dla Holtje jest autentyzm – na nim opiera się sukces każdego przemówienia.

            Ogromnym atutem Potęgi opowieści jest dobór znanych liderów biznesu – są to postaci współczesne, co sprawia, iż książka ma charakter motywacyjny. To nie tylko teoria, którą można zastosować w praktyce. To także historie, które miały miejsce w realiach współczesnego świata i nadal trwają, które mogą inspirować do podjęcia działań przez przyszłych biznesmenów i skupić ich uwagę na roli, jaką pełni komunikacja w rozwoju kariery każdego przyszłego lidera. 

Potęga opowieści - Jim Holtje

Reblogowane od moje ksiązki:
Potęga opowieści - Jim Holtje

Ostatnio miałam przyjemność przeczytać książkę "Potęga opowieści", którą napisał Jim Holtje.

 Oto parę słów o książce:

 

„Potęga opowieści” to zbiór opowiadań z życia między innymi  takich sław jak Mark Zuckerberg czy Michael Dell.
Jim Holtje wyjaśnia nam jak niezwykłą rolę podczas przemówienia mają opowieści  własne lub też zaczerpnięte z książki. Ich użycie przykuwa uwagę i pozwala zapamiętać kwestie poruszane na spotkaniu, zaś mówienie tylko o suchych danych budzi znudzenie u odbiorcy . Autor kieruje swoją publikację głównie do biznesmanów aby mogli użyć gotowych opowieści na swoich wykładach i prezentacjach. Pisarz proponuje też przykładowe sytuacje, w jakich można użyć danej anegdoty i jak zacząć przemowę. Opowieści zawarte w książce same w sobie są ciekawe, a niektóre nawet zabawne np.: historia Mary Kay Ash, która opisuje jak została zaproszona na uroczystość wręczenia nagród, na której, zauważyła, że grono osób na sali ma na sobie niedopasowane marynarki. Potęga opowieści pozwala nam też troszkę wedrzeć się w życie osób, które osiągnęły już sukces i zmotywować, aby wziąć sprawy w swoje ręce jak np.: Jeff Bezos twórca Amazon.com.
Moim zdaniem „Potęga opowieści” nie jest jedynie dla biznesmanów, ale także dla przeciętnego czytelnika, ponieważ każdy po przeczytaniu tej książki może zaczerpniętą w niej wiedzę użyć: w życiu codziennym, na rozmowie kwalifikacyjnej czy też wykładzie. Wystarczy przeczytać publikację, aby dowiedzieć się jak to zrobić.

 

„Słuchacz doskonały” Bernard T. Ferrari – recenzja

Reblogowane od czeremcha:
Słuchacz doskonały - Bernard T. Ferrari

„Słuchacz doskonały” Bernarda T. Ferrari to unikalna książka na rynku publikacji biznesowych. Autor porusza w niej problem komunikacji w biznesie, uświadamiając czytelnikom jak ważna dla osiągania sukcesów jest umiejętność słuchania. Zawiera cenne porady, dzięki którym każdy może stać się lepszym słuchaczem. Można się z niej dowiedzieć jak milczeć i jak zadawać pytania, by zdobywać informacje niezbędne do podejmowania dobrych decyzji. Książka napisana jest w przystępny sposób, co sprawia, że czyta się ją szybko. Może być przydatna szerokiej grupie odbiorców – od doświadczonych dyrektorów, po początkujących biznesmenów, a nawet osobom spoza branży biznesowej, które chcą po prostu udoskonalić swoją umiejętność słuchania. Zawiera wiele przykładów i anegdot ułatwiających zapamiętanie podanych przez autora wskazówek. Wydawana jest w wersji elektronicznej – jako e-book lub audiobook i dostępna w kilku formatach do wyboru, co pozwala na korzystanie z niej w dowolnym miejscu i czasie. Polecam tę książkę wszystkim, którzy chcą się stać dobrymi słuchaczami.

Fragment

Potęga opowieści - Jim Holtje
Źródło materiału: http://www.youtube.com/watch?v=HGv23nsC3qY

Sekrety liderów, czyli jak zjednać sobie słuchacza?

Potęga opowieści - Jim Holtje

Zastanawialiście się kiedyś jak to się dzieje, że jedni z nas, wychodząc na mównicę, już od pierwszych minut swojego wystąpienia potrafią oczarować publikę? Podczas gdy znaczna część społeczeństwa wciąż ma spore problemy z umiejętnym prezentowaniem siebie i swoich pomysłów na tle większości. Co jakiś czas wybijają się charyzmatyczne jednostki. Potrafią one oczarować słuchacza, przekonać do swoich racji, upewnić drugą stronę, że warto poświęcić danemu zagadnieniu czas i pieniądze. Teraz i Ty możesz poczuć się pewniej przed tłumem, świadomy, że Twoje słowa inspirują tych, z którymi pracujesz na sukces. 

Nic prostszego? Niestety nie. Okazuje się bowiem, że aby być mówcą doskonałym nie wystarczy jedynie czarować słowami, ale także potrafić umiejętnie wykorzystać zaistniałe w naszym życiu codziennym sytuacje. Dostrzeżenie, iż wszystko to, co niegdyś nam się przydarzyło, nawet, jeśli dotychczas myśleliśmy o tym negatywnie, może stanowić doskonałą anegdotę do rozbawienia drugiej strony. Jeff Bezos, twórca Amazon.com, często wspomina, jak na początku działalności jego firma miała siedzibę w garażu o wysokości zaledwie 180 cm. Niestety, jeden z jego ówczesnych pracowników miał 190 cm wzrostu i w pracy ciągle chodził przygarbiony. Choć w momencie, kiedy miało to miejsce, sytuacja ta mogła wydawać się nieco irytująca, dziś rozśmiesza tłumy.  

Dlaczego więc tak proste historie i anegdotki odnoszą tak wielki efekt? Dodają nam bowiem człowieczeństwa. Sprawiają, że lider biznesu, stojący naprzeciwko nas, z onieśmielającego szefa staje się sympatycznym gościem, który także swoje przeszedł w drodze na szczyt. Sprawiają, że łatwiej nam zaufać drugiej stronie, przyczyniają się do zanikania bariery oficjalności. 

Sztywne dane i tabelki nie motywują. Wręcz przeciwnie, z łatwością spychają nas w otchłań stresu, niepewności, a nawet depresji. Umiejętne przytoczenie pewnych historii pozwala uwierzyć w możliwość poradzenia sobie z trudnościami o wiele skuteczniej, niż zaprezentowanie raportu mówiącego o prawdopodobieństwie wyjścia z kłopotów. Bardzo często okazuje się bowiem, że do momentu usłyszenia pewnych opisów z ust szefa, nie mamy nawet świadomości, jak wiele trudności napotkał już na swojej drodze i jak wiele go one nauczyły. Dzięki nim możemy spróbować postawić się w jego sytuacji i lepiej zrozumieć jego dzisiejsze wybory. Co więcej, historie te budują w nas przekonanie, że nasz szef naprawdę jest liderem takim, który wie co robi, odpowiednio nas poprowadzi i poradzi sobie z tym wszystkim.  

Mówca doskonały to taki, który potrafi pokazać, że także jest zwyczajnym człowiekiem. Takim, który swoje przeszedł, ale nauczył się podchodzić do tego z dystansem i humorem. Takim, z którym możemy pożartować, budując równocześnie nasz kolejny sukces. Takim, który nie raz i nie dwa miał kłopoty, ale udało mu się wyjść z nich obronną ręką, wiele się przy tej okazji ucząc.  

Agnieszka Magiera

Źródło materiału: http://www.audiobiznes.pl/news/82/sekrety-liderow-czyli-jak-zjednac-sobie-sluchacza;jsessionid=7D5A9BAE9709CDAE4C0AE8DF000A2301

Teraz czytam

Zaufanie 2.0 : jak wywrzeć wpływ, zdobyć lojalność klientów i kreować markę
Julien Smith, Chris Brogan